fbpx

Hado – kas tai?

HADO - kas tai?

Tai pirmasis pasaulyje profesionaliai žaidžiamas technologijų sportas sujungiantis geriausias esporto ir fizinio sporto savybes. 

Tai komandinis sportas, žaidžiamas iki trijų asmenų vienoje komandoje. Žaidimo kėlinys trunka 80 sekundžių. Laimi komanda sunaikinusi daugiausiai priešininkų gyvybės skydelių t.y. surinkusi daugiausiai taškų. Nors žaidimo taisyklės paprastos, puolimo ir gynybos strategijų kombinacijų skaičius yra begalinis.

Tai komandinis sportas, kuriame žaidėjo dydis ir jėga nenusprendžia nugalėtojo, nugalėtoją lemia strategija, greitis ir taiklumas.

HADO komandinis sportas

HADO FENOMENAS

Hiroshi Fukuda, „Meleap Inc.“ startuolio įkūrėjas ir generalinis direktorius, visą gyvenimą svajojo mesti hadokeną (ugnies kamuolį) taip, kaip yra matęs komiksuose, kompiuteriniuose žaidimuose ir animaciniuose serialuose. Ši aistra degė viduje, kol 2014 m. gimė HADO sporto idėja. Šiandieną šio sporto žaidėjai gali tai padaryti užsidėję papildytos realybės akinius. Vienas žingsnis ir gali tapti superherojumi, kuris kovoja realiame pasaulyje, mėto energijos kamuolius ir stato nepramušamus skydus.

Po COVID-19 pandemijos HADO sparčiai išpopuliarėjo visame pasaulyje. Šiuo metu jį galima žaisti daugiau nei 39 skirtingose šalyse. Žmones sužavėjo visiškai nauja patirtis ir suteikiama laisvė judėti – žaidėjai nėra pririšti prie žaidimų sistemos, valdiklių ar laidų. Laisvė judėti ir technologijos suteikė milžiniškas galimybes plėtrai, todėl nenuostabu jog „Meleap inc.” tikslas: HADO – pirmasis olimpinis technologinis sportas.

„Meleap inc.” užbaigė 2022 metus pritraukdama 22 mln. eur papildomų investicijų į HADO sporto plėtrą pasaulyje.

HADO - pramoga ar profesionalus sportas?

Tai viskas viename. Jeigu norite sportuoti profesionaliai, HADO suteiks Jums puikią platformą to siekti. Kiekvienais metais vyksta Europos ir Pasaulio čempionatai. 2022 metais pasaulio čempionato prizinį fondą sudarė 120 000 dolerių.

HADO sulaukia milžiniško susidomėjo ir masiniuose renginiuose, ir asmeninėse ar įmonės šventėse. Visai nesvarbu, ar žaidžia profesionalūs žaidėjai ar tai darantys pirmąjį kartą.  Labai svarbu, kad šį žaidimą nepaprastai įdomu stebėti. Kiekvienas sustoja pamatęs skrendantį energijos kamuolį! Tai tikrai ateities sportas!

Komandos formavimo renginiuose HADO yra nepakeičiamas. Žaidėjai privalo dirbti kartu, norėdami laimėti turi pasikliauti vienas kitu, sugalvoti laiminčią žaidimo strategiją. Vienas žaidimo laukas gali tapti centriniu objektu įmonės renginyje.

HADO 2023 metais Japonijoje tapo oficialia akademine programa, kuri skatina vaikus sportuoti ir domėtis technologijomis.

HADO skydas

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Tai pirmasis toks sportas pasaulyje, todėl natūralu, jog būsimiems žaidėjams kyla daug klausimų. Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus apie HADO sportą apačioje (DUK):

Tai realaus pasaulio atvaizdavimas ir jo stebėjimas realiuoju laiku su papildytais kompiuterinės grafikos elementais.

HADO žaidimo metu, naudojant papildytos realybės akinius, Jūs matote savo ir priešininkų metamus energijos kamuolius, priešininkų gyvybės skydelius, statomus apsauginius skydus ir visą žaidimui reikiamą statistinę informaciją.

Žaidimo pradžioje, kiekvienas žaidėjas, gauna papildytos realybės akinius ir judesio sensorių, dedamą ant dominuojančios rankos. Dvi komandos, susidedančios iki trijų asmenų (3vs3), kovoja dėl pergalės.  Vienas žaidimo kėlinys trunka 80 sekundžių. Žaidėjų tikslas, naudojantis ant rankos esančiu sensoriumi, mėtyti energijos kamuolius į priešininkus ir taip sunaikinti jų gyvybės skydelius. Sunaikinus priešininko skydelius gaunamas taškas. Daugiausiai taškų per kėlinį surinkusi komanda jį laimi. Kėlinio pabaigoje, esant lygiosioms, suteikiamas papildomas laikas ir žaidžiama iki pirmojo taško.

Vienas žaidimo kėlinys trunka 80 sekundžių. Per 80 sekundžių turite sunaikinti ant priešininkų matomus gyvybės skydelius. Žaidimą laimi ta komanda, kuri jų sunaikino daugiausiai. Po kėlinio daroma 100 sekundžių pertrauka ir pradedamas naujas žaidimas. Dažniausiai žaidžiama iki trijų pergalių, tačiau griežtų taisyklių nėra, jūs patys nuspręsite kiek užtruks jūsų varžybos.

Vieną HADO komandą sudaro 3 žaidėjai. Arenoje žaidžia mėlynųjų komanda prieš raudonųjų komandą – viso 6 žaidėjai.

Galimas žaidimas ir 2vs2 ar 1vs1 sudėtimi. Rezervuotis aikštelę gali ir didesnis žmonių skaičius, pvz., 12 asmenų. Sukuriamos 4 komandos po 3 žaidėjus ir žaidžiama pakaitomis.

Vienas kėlinys užtrunka 80 sekundžių todėl vienoje HADO aikštėje daug komandų gali žaisti pasikeisdamos.

Šiuo metu galite žaidimą išbandyti keliais būdais :

1. Registruokitės ir atvykite į Vilniuje, Vilnius Outlet prekybos centre III aukšte įsikūrusią pirmąją HADO areną.

2. Sekdami mūsų naujienas. Facebook grupėje sužinokite, kada ir kokiame renginyje dalyvausime, atvykite į renginį ir išbandykite žaidimą.

3. Rezervuodami HADO žaidimą savo renginiui, šventei ar įmonės vakarėliui.

P.S. Greitu metu sulauksite naujienų apie atidaromas naujas arenas kituose Lietuvos miestuose.

Išmokti ir pajausti žaidimo malonumą tikrai nėra sudėtinga. Jūs su savo komanda perprasite įrangą ir žaidimo mechaniką per kelias minutes. Po dviejų žaidimų jau gebėsite analizuoti žaidimo rezultatus ir priešininkų veiksmus. Dar po kelių žaidimų pradėsite planuoti sekančio žaidimo strategiją.

Nors perprasti žaidimą yra paprasta, tačiau jeigu norite HADO žaisti profesionaliai, Jums prireiks daugybės treniruočių. Tai žaidimas, turintis begalę strateginių elementų, reikalaujantis ištvermės ir strateginio mąstymo. Profesionalų komandos turi kasdienes treniruotes, fizinio pasirengimo trenerius ir varžosi pasaulio čempionatuose dėl milžiniškų prizinių fondų.

Galbūt Jūs būsite pirmoji Lietuvos HADO sporto žvaigždė?!

HADO ypatingas tuom, jog jį įdomu ne tik žaisti, bet ir stebėti! Ne veltui japonai siekia, kad HADO taptų pirmuoju technologiniu olimpiniu sportu.

Visi laukiantys žmonės gali matyti papildytos realybės efektus televizoriuje arba dideliuose projekciniuose ekranuose. Jie gali džiaugtis savo kolegų ar šeimos narių pergalėmis ir smagiai praleisti laiką stebėdami jų kovas. Stebint žaidimą galima analizuoti priešininkų strategiją, pasitarti su savo komanda, pailsėti ir pasiruošti naujoms kovoms.

Rezervuojant areną dienai 60 asmenų šventėje pakanka vieno HADO žaidimo lauko. Žaidėjai skirstomi į 20 komandų ir organizuojamas dieną trukantis fantastiškas turnyras.

Tikrai taip! Japonijoje pagaminti papildytos realybės akiniai, kuriuos naudojame HADO, yra pritaikyti žaidimui su korekciniais akiniais. Tačiau jeigu turite galimybę naudoti kontaktinius lęšius patartume juos įsidėti.  

Esame oficialūs HADO atstovai Baltijos šalyse. Jeigu norite tapti šio sporto partneriu, prisidėti prie šio sporto populiarinimo ar įsigyti HADO frančizę, susisiekite su mumis el. paštu info[eta]hado.lt

HADO – fizinis sportas, o sportininkams reikalinga patogi sportinė apranga! Jums tinkamiausia bus ta apranga, kurią naudojate sporto salėje, bėgiodami, teniso kortuose ar krepšinio aikštelėje. Atvykę į areną galėsite persirengti tam skirtose persirengimo kabinose. Svarbiausia, kad jaustumėtės laisvai ir Jūsų judesių niekas nevaržytų.

Greitu metu pasidalinsime partnerių pasiūlymais sportinių drabužių ir avalynės įsigijimui.

Taip, Jūs galite parsisiųsti HADO Connect programėlę Apple ir Android įrenginiams. Daugiau informacijos apie ją rasite – ČIA

Tikrai taip! Dovanų kuponus galite įsigyti atvykę į  HADO Areną Vilniuje (mus rasite ČIA), paskambinę telefonu +370 666 11299 arba parašę el. paštu info@hado.lt. Taip pat, galite užpildyti šio puslapio apačioje esančią kontaktų formą. Spausti ČIA.

Registruokitės ir išbandykite HADO pirmieji Lietuvoje: