fbpx

Kaip technologijos gali skatinti vaikų aktyvumą? Hado – papildytos realybės technologinis sportas

Ženkliai pablogėjus mokinių fizinių ypatybių lygiui, tiek tėvams, tiek mokytojams ramybės neduoda klausimas – kaip skatinti vaikų fizinį aktyvumą? Nors šiuolaikinius vaikus tampa vis sunkiau atitraukti nuo ekranų ir sudominti aktyviomis veiklomis, išeitis visgi yra – sportines veiklas jaunuolių tarpe galima skatinti pasitelkus modernias technologijas. O viena iš jų yra sparčiai pasaulyje populiarėjantis papildytos realybės žaidimas – HADO.

Vaikų fizinis aktyvumas – ties kritine riba

Naujausi tyrimai demonstruoja gąsdinančią statistiką – šiuolaikinis žmogus yra labiausiai pasyvus per visą žmonijos istoriją. Dėl staigaus technologijų šuolio per paskutinį šimtmetį mūsų gyvenimo būdas pasikeitė radikaliai – smarkiai išaugo sėdėjimo trukmė, o fizinės veiklos apimtys sumenko. Atitinkamai, mažėjantis fizinis aktyvumas lemia išaugusį diabeto, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo ir virškinimo sistemos ligų skaičių. O taip pat ir augantį depresijos bei kitų psichikos ligų kiekį.

Mokslininkai pabrėžia, jog fizinis pasyvumas ypač didelę žalą neša vaikams ir paaugliams. Jaunas, dar besiformuojantis organizmas dėl aktyvumo stygiaus gali susidurti su įvairiomis raidos problemomis – tiek fizinėmis, tiek socialinėmis-emocinėmis. Tuo metu, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pažymi, jog net 80 proc. vaikų ir paauglių nepasiekia rekomenduojamos fizinio aktyvumo normos. O Higienos instituto 2020 metais atliktas tyrimas rodo, kad vos 13,6 proc. Lietuvos vaikų aktyviai leidžia laiką po pamokų.

Technologijos – padeda skatinti vaikų fizinį aktyvumą?

Dalis visuomenės dėl fizinio aktyvumo nuosmukio linkę kaltinti šiuolaikines technologijas. Teigiama, jog jos tiek suaugusius, tiek vaikus pripratino prie sėslaus gyvenimo būdo. Nors šio fakto nuneigti negalima, vietoje technologijų kaltinimo arba draudimo, specialistai rekomenduoja jas įdarbinti sumaniai. Jei technologijos bus išnaudojamos tinkamai, jos gali tapti naudingu įrankiu, skatinančiu vaikų aktyvumą.

Šiandien didžiausiose pasaulio žaidimų rinkose, tokiose kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, Japonija, Kanada ir Didžioji Britanija, kuriama vis daugiau aplikacijų, motyvuojančių vaikus rinktis aktyvų gyvenimo būdą. Šios aplikacijos kasdienes sportines veiklas įžaidybina ir verčia patraukliomis vaikams ir paaugliams. O juk bet kokią nuobodžią veiklą pavertus žaidimu, ji tampa įdomi ir yra atliekama žymiai efektyviau.

Galima pasidžiaugti, jog modernios pramogos vaikams pamažu skinasi kelią ir Lietuvoje. Viena iš jų – pirmasis pasaulyje papildytos realybės žaidimas HADO.

HADO – moderni pramoga vaikams

Interaktyvus, neseniai Lietuvos žaidimų rinkoje pasirodęs papildytos realybės žaidimas HADO yra tapęs hitu visame pasaulyje. 36 pasaulio šalyse įsitvirtinęs žaidimas vis dažniau sutinkamas ne tik specialiose žaidimų erdvėse, bet ir mokyklų sporto salėse, kūno kultūros pamokų metu.

Greitai pedagogų pamėgtas žaidimas įtraukia mokinius, skatina aktyviai dalyvauti pamokoje bei yra visiškai saugus. Žaidžiant HADO mokiniai dėvi interaktyvias apyrankes ir akinius, kurių dėka gali svaidyti energijos rutulius ir statyti apsaugos skydus, siekdami nugalėti priešininkų komandą. HADO šiek tiek primena kvadratą, tačiau kitaip nei žaidžiant gyvą žaidimą, mokiniai čia svaidosi skaitmeniniais kamuoliais, todėl negali sužeisti vienas kito dėl neapskaičiuotos ar pernelyg didelės jėgos.

Negana to, žaidimas lavina ir kitus įgūdžius – reakciją, rankos-akies koordinaciją,  koncentraciją ir spendimų priėmimo greitį. Taip pat stiprina bendradarbiavimą bei suartina komandos narius.

Papildytos realybės žaidimas HADO vietoje kūno kultūros pamokos!

Mokiniai vengia dalyvauti kūno kultūros pamokose? Jei norite paįvairinti ir praturtinti pamokas, atvykite į HADO areną Vilniuje. Rezervuokite laiką jau dabar!

Daugiau naujienų rasite mūsų FACEBOOK ir INSTAGRAM paskyrose!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kitos naujienos

Ieškote unikalios pramogos savo renginiui ar šventei?

Rašykite mums el. paštu info@hado.lt,
skambinkite +370 666 11299
Rezervuokite žaidimą spausdami ant nuorodos apačioje:

Registruokitės ir išbandykite HADO pirmieji Lietuvoje: