fbpx

HADO: aktyvus laisvalaikis papildytos realybės formate

Aktyvus laisvalaikis papildytos realybės formate! Skamba neįtikėtinai? Sparčiai besivystant ir populiarėjant papildytos realybės technologijoms, visame pasaulyje randasi interaktyvių e-sporto sistemų, galinčių paturtinti kiekvieno iš mūsų laisvalaikį. Viena iš jų – Japonų sukurtas papildytos realybės žaidimas HADO.

Papildyta realybė - kas tai?

Mokslinėje literatūroje papildyta realybė (angl. Augmented reality) yra apibrėžiama kaip technologija, papildanti realaus pasaulio vaizdą skaitmeniniais elementais, tokiais kaip garsas, vaizdas, animacija ir kita.

Nors apie papildytą realybę garsiai kalbėti pradėta pastarąjį dešimtmetį, tačiau šios technologijos ištakos siekia dar septintąjį dešimtmetį, kai Harvardo universiteto profesorius Ivanas Sutherlandas sukūrė pirmąjį papildytos realybės įrenginį. Įdomu, jog dėl masyvios įrenginio konstrukcijos kabėjusios virš žmogaus galvos naujasis išradimas greitai įgavo – Damoklo kardo vardą.

Bėgant metams, papildytos realybės technologija pradėta taikyti pačiose įvairiausiose srityse – karo pramonėje, mene, medicinoje, rinkodaroje bei žaidimų pramonėje. Tiesa, pastaraisiais metais plačiausiai ši technologija išsikerojo būtent pastarojoje srityje.

Kalbant apie papildytosios realybės žaidimus, pastebėta, jog neretai jie maišomi su virtualios realybės žaidimais. Tiesa, šios sferos turi panašumų dėl modernių sistemų, tačiau taip pat ir nemažai skirtumų. Taikant virtualios realybės technologiją vartotojas perkeliamas į naujai sukurtą pasaulį, papildytos realybės atveju realybė nėra sukuriama naujai, o tik papildoma tam tikrais skaitmeniniais elementais.

Naujiena Lietuvoje – aktyvaus laisvalaikio žaidimas HADO

Aktyvaus laisvalaikio ir technologijų gerbėjams Lietuvoje pristatomas naujas papildytos realybės žaidimas – HADO. Tai pirmasis fizinį aktyvumą skatinantis e-sporto žaidimas pasaulyje, žaidžiamas jau net 36 pasaulio šalyse. Didžiulį žaidimo populiarumą lėmė paprastos jo taisyklės ir unikalus konceptas, įtraukiantis tiek mažuosius žaidėjus ir jų tėvelius, tiek įmonių vakarėlių dalyvius bei išskirtinių veiklų ištroškusius žaidėjus.

HADO rinkinį sudaro papildytos realybės akiniai ir apyrankė, kuriuos užsidėję žaidėjai kovoja prieš priešininkų komandą, leisdami energijos kamuolius ir statydami apsaugos skydus. Prieš kiekvieną raundą žaidimo dalyviai privalo susikurti savo strategiją, skirdami taškus įvairiems elementams – rutulio greičiui, kamuolio skalei, įkrovimo greičiui ir skydų skaičiui. HADO kovos vyksta komandose iki trijų asmenų, o kiekviena žaidimo partija trunka po 80 sekundžių. Po trijų raundų skelbiami kovos nugalėtojai – žaidimą laimi daugiausiai taškų surinkusi komanda.

Kodėl verta išbandyti aktyvaus laisvalaikio žaidimą HADO?

  • Žaisti gali visi. HADO yra unikalus žaidimas, kurį žaisti gali kiekvienas – čia nesvarbu amžius, lytis ar fizinis pasirengimas.
  • Vienija komandą. Ieškantiems įdomių ir įtraukiančių komandos formavimo veiklų, e-sporto žaidimas bus idealus pasirinkimas! HADO kelia geras emocijas, stiprina bendradarbiavimą, suartina kolektyvą bei skatina sveiką konkurenciją.
  • Skatina fizinį aktyvumą. HADO išjudina net labiausiai sustingusius kūnus. Žaidėjai kiekvieno raundo metu intensyviai juda – kilnoja rankas, kojas, lankstosi, pritūpia, bėgioja. Aktyvus laisvalaikis – ganrantuotas!
  • Gerina reakciją ir koordinaciją. Žaidimas teigiamai veikia rankos-akies koordinaciją bei greitina reakciją. Pasinėrę į smagų žaidimą žaidėjai taip pat lavina koncentraciją ir spendimų priėmimo greitį.
  • Saugus žaidimas. Neretam žaidėjui HADO primena populiarų vaikystės žaidimą – kvadratą. Tiesa, mokykloje žaidžiamas kvadratas dėl netinkamų kamuolių ir per stiprių smūgių gali baigtis įvairiomis traumomis. Tuo tarpu papildytos realybės elementai žaidėjų sužaisti negali, todėl šis žaidimas ne tik smagus, bet ir visiškai saugus!
 

Išbandykite papildytos realybės žaidimą – HADO!

Norite aktyviai praleisti laisvalaikį su draugais? O galbūt organizuojate įmonės šventę, gimtadienio vakarėlį ar kitą renginį, kuriame norite judrių veiklų? Išbandykite – HADO!
 

Daugiau naujienų rasite mūsų FACEBOOK ir INSTAGRAM paskyrose!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Kitos naujienos

Ieškote unikalios pramogos savo renginiui ar šventei?

Rašykite mums el. paštu info@hado.lt,
skambinkite +370 666 11299
Rezervuokite žaidimą spausdami ant nuorodos apačioje:

Registruokitės ir išbandykite HADO pirmieji Lietuvoje: